İndirimli Elektrik Teklifi Alın

Aşağıdaki formu doldurun, size uygun indirimli elektrik teklifinizi alın.

Ayrıntılı bilgi için lütfen aşağıdaki formu doldurun, uygun koşullarda tarifenizi belirleyin.

Bilgilerizi Giriniz

Sıkça Sorulan Sorular

Serbest tüketici kimdir?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu , elektrik piyasasında serbest tüketici limiti yıllık 1200 kwh olarak belirlemiştir. Bu tüketimin üzerinde ki tüm aboneler serbest tüketici olarak adlandırılır ve istediği tedarikçiden elektrik hizmeti alma hakkı kazanır. Yıllık 1200 kwh lık tüketim yapan bir sayacın aylık tüketimi 80 TL’ dir.

PTF Nedir?

"Piyasa Takas Fiyatı" kısaltılmışıdır. Gün öncesi piyasasında (GÖP) her saat için arz ve talebe göre belirlenen elektriğin birim fiyatıdır. Epiaş tarafından yönetilir ve açıklanır.


YEKDEM Nedir?

"Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destek Mekanizması" kısaltılmışıdır. Yenilenebilir enerji kaynaklarına verilen mali desteğin tüketime yansıyan maliyetidir. Aylık olarak açıklanır. İlgili ay uzlaştırması tamamlandıktan YEKDEM bir sonraki ayın 15'inde Epiaş Tarafından açıklanır.

SKTT (Son kaynak Elektrik Tedariği) Nedir?

Yüksek tüketimli tüketicinin elektrik maliyetini düşürmek ve piyasa risklerini azaltmak amaçlanarak Yıllık tüketimi sayaç başına 7milyon kwh üzerinde olan tüketiciler için kullanılan tarifedir. Gerçek piyasa değerleri olan (PTFsa+YEKDEM)x KBK formülü ile hesaplanır. Kbk; EPDK ile tarafından belirlenen katsayı olup, 2020 yılından 1,0938’dir. SKTT aboneleri Özel Tedarik şirketleri ile ikili anlaşma yaparak bu oranı daha da aşağı çekebilir.

Tüketimi 7milyon kwh’dan az olan abone de SKTT formülüyle elektrik alabilir mi?

Özel Elektrik Tedariği yapan Şirketlerle yapıcakları anlaşma doğrultusunda tüketimi 7 milyon Kwh’in altında olan abonelerde maliyetlerini düşürmek için Yüksek tüketimli abonenin yararlandığı bu yöntemden faydalanabilirler.


Ulusal Tarife nedir?

Epdk’nin her üç ayda bir yayınladığı, Serbest tüketici hakkını kullanmayan ve ya serbest tüketici limitini geçemeyen tüketicilerin tabii olduğu tarifedir. İndirim almayan Tüketici birim fiyatı olarak tanımlanabilir.

Selenka Abonesi olmak için eksta bir ücret ödeyecek miyim? Ek bir maliyeti var mı?

Herhangi bir ekstra ücret veya bağlantı bedeli yoktur.

Selenka abonesi olmak için ne yapmalıyım?

Bizimle iletişime geçtiğinizde sizin için en uygun tarifeyi belirleriz. Sonrasında sözleşmemizi imzalayıp aşağıda ki evraklarla bize iletmeniz yeterlidir.

Gerçek kişi için; nüfus cüzdanı fotokopisi ve bir adet elektrik faturası,

Tüzel kişi için; vergi levhası,imza sirküsü, ticari sicil gazete ve bir adet fatura gerekmektedir.

Ayrıca detaylı bilgi için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.


Selenka Enerji Abonesi olursam Elektriğim kesilir mi? Sayacım değişir mi?

Tedarikçi değişiminde tek değişen elektrik faturanız için hizmet aldığınız firmadır. Selenka’ya başvurunuz alındıktan sonra her ayın 1-5 tarihleri arasında abonelik kaydınız yapılır ve bir sonraki ayın  1’i itibariyle herhangi bir elektrik kesintisi yaşamadan  Selenka Enerji’den elektrik almaya başlarsınız.  Sizin için tek değişen düşen elektrik faturası tutarınız olur.

Selenka Enerji Abonesi olursam sayaç okuma işlemini Selenka mı yapacak?

Bulunduğunuz bölge içerisinde sayaç okumaya yetkili kurum olan dağıtım şirketi tarafından sayacınızın okuması  devam edecektir.

Elektrik faturasında hangi kalemler bulunur?

Bir elektrik faturasında; Aktif Enerji Bedeli, Dağıtım bedeli ve kurumlara aktarılan fonlar bulunmaktadır. Bu bedellerin toplamına %18 KDV eklenerek faturalandırma yapılır.

Faturanızın kontrolünüzü EPDK üzerinden yapabilirsiniz.