Ticarethane'de Tasarruf

Ticarethane'de Tasarruf

Küçük İşletmeler için Enerji Tasarrufu İpuçları;

1. Enerji tüketimlerin için enerji uzmanına mutlaka denetiminizi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Bir enerji denetimi yaptırmanız sizin baz olarak enerji kullanım belirlemenize yardımcı olacak ve iş yerinde enerji tasarrufu için net bir yol planı oluşturacaktır.

Birçok elektrik hizmeti şirketi ücretsiz denetimler sunar. Daha sonra bir profesyonel işinize gelecek ve hava sızıntılarını, yalıtım sorunlarını veya enerji tasarruflu aydınlatma kurma fırsatlarını kontrol edecektir.

Uzman ipucu: Ücretsiz bir denetim için Selenka’dan bilgi alabilirsiniz.

2. Enerji tasarruflu ofis ekipmanları satın alın .

Ofis elektroniği satın almadan veya kiralamadan önce bunların enerji verimliliğinin dereceli olup olmadığını kontrol edin ve bu şekilde uzun vadede işletmenizin enerji maliyetlerini yönetmenize yardımcı olabilir.

3. Yüksek kullanım talep zamanlamanızı yönetin.

Bir ofiste elektrik tasarrufu yapmanın en iyi yollarından biri, yoğun enerji kullanım zaman dilimlerinizi değiştirmek olacaktır. Bu sayede enerji kullanım yoğunluğunun en yüksek olduğu tipik olarak normal çalışma saatleridir (09:00 - 17:00). Bu süre zarfında, çalışma saatlerini / başlangıç saatlerini kademeli olarak değiştirerek, akşamları ve sabahın erken saatlerinde yüksek enerji sarfiyatına sahip ekipmanlarınızı çalıştırmanızı tavsiye ederiz.

4. Termostatlarınızı programlayın. Özellikle normal mesai süreleri içerisinde faaliyet gösteren işyeri için geçerli olan ofis enerji tasarrufu ipuçlarından biridir. Mesai bitiminden sonra bir işyerini ısıtmanıza veya soğutmanıza gerek yoktur. Ekibinizin saatleri değişiklik gösterse bile, "kapalı" saatlerde sıcaklığı yönetmek için programlanabilir veya akıllı termostatlar kullanmak %30’a kadar bir fark yaratacaktır.

5. Kullanılmadığı zaman ışıkları kapatın. Basit bir şey gibi görünebilir, ancak tipik bir ofiste mola odaları, banyolar veya konferans odaları gibi alanlarda, bu alanlar kullanılmadığında bile ışıklar açık kalır. Sensör ışıkları, gerektiğinde ışıkları açık tutmaya yardımcı olabilir, ancak olmadıklarında kapalı olmasına yardımcı olacaktır.

6. Enerji tasarruflu ampuller kullanın. 

İşyerindeki en kolay ve en basit enerji tasarrufu fikirlerinden biridir: Normal akkor ampullerinizi CFL veya LED gibi enerji tasarruflu ampullerle değiştirin . Bu, önemli ölçüde daha az miktarda elektrik kullanmanıza yardımcı olacaktır.

7. Doğal güneş ışığından yararlanın. Bol doğal ışığın olduğu bir ofis alanına sahipseniz doğal gün ışığını kullanmak enerji tasarrufunuzu artıracaktır.

8. Ofislerde, depolarda, showroomlarda ve mutfaklarda fan çalıştırarak işyerindeki enerji kullanımınızı basit ve kolay bir şekilde azaltabilirsiniz . Fanlar, HVAC ünitenizin daha verimli çalışabilmesi için hava akışını sağlar.

9. Günün sonunda bilgisayarları ve diğer ofis ekipmanlarını kapatın. Personelinizin çalışmadığı saatlerde bilgisayarlar kullanılmıyorsa, ekibinizin ayrılmadan önce onları kapatma alışkanlığı edinmesini sağlayın. Günün sonunda olabildiğince çok cihazı kapatıp fişten çıkarmak, kesinti yapmanın basit bir yoludur. Buna enerji tasarruflu kahve makineleri , ekmek kızartma makineleri ve benzer cihazlar dahildir.

10. "Hayalet enerji" yi önleyin. Hayali enerji, takılı kalan ancak kullanılmayan ekipman tarafından hala kullanılan enerjidir. Ofisin enerji tasarrufu için harika bir ipucu, bilgisayarınızın çevre birimlerinin (yazıcılar, monitörler, vb.) Çoklu prizlere bağlanmasıdır, böylece tek bir anahtarın çevrilmesi aynı anda birkaç aygıtı kapatabilir.

11. Binanızın dışınıda düşünün. İşletmenizin etrafındaki peyzajın kontrolü sizde mi? Öyleyse, enerji açısından verimli çevre düzenlemesi ile küçük işletmeniz için enerji tasarrufu yaratmak için harika bir fırsata sahipsiniz . Sıcak yaz günlerinde rüzgarları engellemek veya gölge sağlamak için stratejik olarak ağaç dikmek, ısıtma ve soğutma maliyetlerinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.
Hemen Teklif Al.

Elektrik faturanızı daha az ödemek istemez miydiniz? Elektrik kullanım alışkanlıklarınızı belirleyerek, sizin için en uygun tarifeyi birlikte seçip, işletmenizin elektrik maliyetlerini düşürelim.