Basında Selenka

Document
Qries
Enerji Günlüğü "Hisar Res" Selenka Elektrik, Tekirdağ’da depolamalı RES kuracak Kaynak: Tekirdağ’a depolamalı rüzgar santrali kurulacak

Qries
Ekonomist Dergisi "Yeşil Ekonomi" ile ilgili yayınladığı özel sayısında elektrik üretiminin %94,6'sını yeşil enerji (yenilenebilir enerji) ile yapan bir kuruluş olarak bizlere de yer verdi.

Selenka Enerji Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Ahmet T. Paksu: “Yılın dokuz ayı sonunda ulaştığımız tüketici sayısı yüzde 62 artarken, çalışan sayımızı iki katına çıkardık. 2021 yılını toplamda yüzde 236 büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz” diyor.

"Şirketin 2022 planları da yatırım odaklı şekillenmiş durumda. Paksu, 2022 yılı içerisinde 30 MW’lık yenilenebilir hibrit enerji santrali yatırımlarını devreye alacaklarını belirterek, “2021 yılında anlaşması tamamlanan 12,2 MW yap işlet çatı güneş santralinin tamamlanmasının yanı sıra mevcut yap işlet portföyümüzü 50 MW’a çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuşuyor."

Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Ahmet T. Paksu ile gerçekleştirilen röportajın tamamına ekten ya da Ekonomist Dergisi özel sayısı üzerinden ulaşabilirsiniz.
Qries
Selenka Enerji Genel Müdür Yardımcısı Ersin Sekerci: “Yeşil enerji üretim portföyümüzün geliştirilmesi için 2022 yılında 30 megavat ve 2023 yılında 70 megavatlık güneş enerjisi santrali yatırımı için gerekli izin süreçlerini tamamladık” diyor.

Yap-İşlet-Devret çatı modeli ile ilgili:

"Bu model üzerinden AVM, fabrika, depolama tesisleri gibi farklı tüketici gruplarıyla şimdiye kadar 12,2 megavat kapasiteli 25 yıllık yap #üretim işlet güneş enerjisi santraline imza attık. 2023 yılına kadar yap işlet santral yatırımlarımızı 100 megavata çıkarmayı hedefliyoruz.” diyen Ersin Sekerci'nin röportajının tamamına ekten ya da Capital Dergisi Kasım Ayı Sayısı üzerinden ulaşabilirsiniz.
Qries
Selenka Enerji Genel Müdür Yardımcısı Ersin Şekerci karbon salınımının önemine dikkat çekti.

İklim krizleri ve küresel ısınma tehditlerine vurgu yapan Şekerci, yenilenebilir enerjiyle risklerin azaltılabileceğini belirterek yeni dönem projelerini paylaştı.

Haberin devamını okumak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.
Qries
Yalova’da 300.000 m2 alan üzerine kurulu gelişmiş üretim tesislerine sahip, aylık enerji tüketimi ortalama 2 milyon kw saati bulan Tersan Tersanesi;

Selenka Enerji’nin IREC sertifikalı ( International Renewable Energy Certificate) rüzgar santrallerinden sağlanacak % 100 yenilenebilir temiz enerji kullanımı için anlaştı.

Yazının devamını okumak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.
Qries
Selenka Enerji Genel Müdür Yardımcısı Ersin Şekerci yenilenebilir enerjinin önemine dikkat çekti.

Alternatif kaynaklar kullanılarak daha verimli yaşayabileceğimizi belirten Şekerci, sıfır karbonlu yeşil enerjinin detaylarını ve Türkiye açısından değerlendirmelerini paylaştı.

Türkiye’de elektrik üretiminin doğal gaz-kömür-hidroelektrik-güneş-rüzgâr-jeotermal-çöp gazı gibi kaynaklardan sağlandığını anımsatarak, “Bundan ötürü şebekede bulunan elektrik belli bir emisyon miktarına sahiptir ve bu değer enerji bakanlığımız tarafından 2018 yılında hesaplanarak kamuoyunun bilgisine sunuldu. Yüzde 100 yenilenebilir enerjiden üretim yapan bir firmanın herhangi bir uluslararası sertifika vermeden, ‘sıfır karbonlu elektrik’ tedariki sağladığı anlamı taşımamaktadır” dedi.

Yazının devamını okumak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.
Qries
Selenka Enerji Genel Müdür Yardımcısı Ersin Şekerci, gemi inşa ve denizcilik sektöründe karbon nötrlemenin önemine dikkat çekti.

Şekerci, günümüzde artan iklim krizleri ve küresel ısınma tehditlerine vurgu yaparak yenilenebilir enerjiyle riskleri, elektrik gider maliyetlerini yükseltmeden nasıl azaltılabileceğini paylaştı.

Yazının devamını okumak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.