Elektrik Ticareti

Elektrik Ticareti

Selenka Enerji, 6446 sayılı kanun kapsamında almaya hak kazandığı 20 yıllık elektrik tedarik lisansı kapsamında elektrik perakende satış ticareti temel faaliyetleri kapsamında uzman kadrosu ve yenilikçi teknolojilerle her geçen gün güçlenen alt yapısı sayesinde, talep ve fiyat tahminleri, üretim planlaması ve optimizasyonu, fiyatlandırma, satış, risk ve portföy yönetimi ile uzlaştırma hizmet sağlamaktadır.

Elektrik Üretim Planlama Hizmetleri

Sahip olduğumuz üretim santrallerimizden gelen tecrübemiz ile üretim santrallerinin planlaması kapsamında hizmeti işletmelerin istenilen zamanda, tüketilen enerji miktarının saatlik okunan sayaçlar üzerinden alınmasıyla Enerji borsası ve türev piyasalarında ilgili çalışmalarını sürdürerek üstlenerek .Gün öncesi, Dengeleme ve Gün içi piyasalarındaki teklifler planlamakta üretimde öngörülemeyen sapmalar ve farklı senaryolardaki riskleri gözeterek işletmelerin verimliliğini arttırmaktadır.

Dengesizlik Grubu Yönetim Hizmetleri

Piyasa katılımcıları, her bir uzlaştırma dönemi ve her bir bölge için bir kısım sisteme elektrik enerjisi verirken, elektrik tüketimleri yapan firmalar ise bir yandan çekişler sağlamaktadır. Elektrik enerjisi alış ve satışları arasında denge sağlama hizmeti vermekteyiz. Siz piyasa katılımcıları adına dengesizliklerin uzlaştırılması için piyasa işletmecisinde denge sorumlusu gruba karşı mali sorumluluk üstlenir.

Çift Terim Danışmanlık Hizmetleri

İşletmelerin Orta gerilimden elektrik tedariki yapan Ticarethane, Sanayi ve Mesken aboneleri için geçerli bir hizmet türüdür.  kullanmakta olduğu Epdk’nın yayınladığı tarife tablolarında meydana gelen değişiklikler, elektrik abonelerinin Dağıtım bedellerinde avantajlar oluşturmaya başladı. Çifte terimli tarife ise merak uyandıran konulardan biri doğru tercihler yapıldığında Dağıtım tarifeleri arasında en uygun tarife türü ise çift terimli tarife olmaktadır.

İşletme kendine ait bir trafosu mevcut ve orta gerilimden ulusal şebekeye bağlı iseise tüketilen enerji miktarına ek olarak,güç bedelininde eklenmesiyle faturada dağıtım bedeli birim fiyatında oluşan maliyet azalmasına dayalı bir yöntemdir. oluşan birim bedeldir.Güç bedeli ve dağıtım bedeli birim fiyatı EPDK ilgili kurum tarafından belirlenir.

Detaylı bilgi için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Hemen Teklif Al.

Elektrik faturanızı daha az ödemek istemez miydiniz? Elektrik kullanım alışkanlıklarınızı belirleyerek, sizin için en uygun tarifeyi birlikte seçip, işletmenizin elektrik maliyetlerini düşürelim.