Uzun Süreli Enerji Tedariki (PPA)

Uzun Süreli Enerji Tedariki (PPA)

Selenka Enerji yenilenebilir enerjiye dayalı üretimi ve güçlü finansal yapısıyla elektrik tedarikini Selenka ile sağlayan müşterilerine uzun dönemli elektrik iki anlaşmalarını yenilenebilir kaynaklar üzerinden sağlamaktadır. 


Kısaca PPA Nedir ? 

Enerji Satın Alma Anlaşması (PPA), genellikle bir elektrik üreticisi ve bir müşteri (bir elektrik tüketicisi veya tüccarı) arasında uzun vadeli bir elektrik tedarik anlaşmasına atıfta bulunur. PPA, tedarik edilecek elektrik miktarı, müzakere edilen fiyatlar, muhasebe ve uyumsuzluk cezaları gibi anlaşmanın koşullarını tanımlar.

İkili bir anlaşma olduğu için birçok şekilde olabilir ve genellikle belirli uygulamaya göre uyarlanır. Elektrik fiziksel olarak veya bir bilanço üzerinden sağlanabilir. PPA'lar piyasa fiyatı risklerini azaltmak için kullanılabilir, bu nedenle büyük elektrik tüketicileri tarafından yenilenebilir enerji santrallerinin planlanması veya işletilmesiyle ilgili yatırım maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olmak için sıklıkla uygulanırlar.

Enerji sağlayıcısı, güneş enerjisi santralinin mühendislik, satın alma ve inşaat için yatırım maliyetlerinin büyük bir kısmını veya hatta tamamını ve ayrıca işletme maliyetlerini karşılar ve üretilen enerjiyi satın alan tarafa sabit bir fiyattan satar. Bu sözleşme, genellikle on yıldan fazla olmak üzere belirli bir süre için kapalıdır ve enerji dağıtımı için birkaç başka ayrıntıyı şart koşar.


Faydaları Nelerdir?

✓ Doğa Dostu olması nedeniyle CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azaltır.

✓ Şirketler temiz enerji kullanarak kurumsal çevre sorumluluğunu temsil edebilirler.

✓ Yıllarca sabit fiyatla temiz enerji.

✓ Ulusal şebekeden ve fiyatlarından bağımsızlık sağlar ve tasarruf ettirir.

Hangi Aşamalardan Oluşur ?Detaylı bilgi için bizleri arayabilir veya iletişim formu üzerinden detaylı talepte bulunabilirsiniz.Uzun Süreli Enerji Tedariki (PPA)

Aboneliğini Sadece 3 Adımda Selenka’ya Taşı!

Bilgilerinizi Gönderin

Web sitemizde bulunan iletişim formunu doldurun.

Sizi Arayalım

En son gelen elektrik faturanızdaki bilgileri bizimle paylaşın, size en uygun teklifi sunalım.

Sizi en uygun şartlarda ekonomik elektrikle tanıştıralım!

Sözleşmenizi imzalayın, başvurunuzu takip eden ilk ay sonunda Selenka Enerji müşterisi olun!